JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
100 Altın İnsanAtlas Online1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT !
18 AĞUSTOS 2017
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

DESTEK

Bize destek olmak için tıklayın...

    
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Hawking'den Mesaj Var!Dünya Engelliler Gününde Sosyal EngellilerDMD ve SMA Hakkında Yeni Gelişmeler (Aralık 2016)Unicef'in STK'lılarla Toplantısı GerçekleştirildiKASDER Erken Yılbaşı Kutlaması
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Kas Hastalarına ve KamuoyunaÜye ve Gönül Dostlarımızın Dikkatine!Bir Farkındalık ve Yardım Projesi1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT!Yarışmamızın Ödül Törenine Bekliyoruz
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Fizyoterapi HizmetlerimizEl Becerileri EdindirmeUlaşım DesteğiOnline Psikoloji DesteğiDerneğimiz Uluslararası KongrelerdeMesleki RehabilitasyonEvde Bakım Hizmetleri Sosyal EtkinliklerSosyal Hizmet Desteği

Prof.Dr. Coşkun Özdemir İzmir Kitap Fuarında Kas Hastalarıyla Söyleşti

izmir-fuar-sylesi22–23 Nisan tarihlerinde, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Coşkun Özdemir; İzmir Kitap Fuarı’nda (İzmir Tabipler Odası Standı) kitaplarını imzaladı. İzmir ve çevre illerden gelen kas hastaları ile söyleşti. Söyleşiyi, kas hastaları ile birinci ve ikinci gün buluşması olarak ayırmak uygun düşecektir.

 

 

Derneğimizin Gönül Dostları Buluşması

Her hafta Perşembe günlegonul-dostlariri dernek gönlülerimizle birlikte dernekte buluşuyoruz. Takı-Tasarım-Ahşap boyama kurs hocamız Nurhayat Gür ve derneğimizin kuruluşundan bu yana hep yanımızda olan İnci Temel’in rehberliğinde takılar yapıyoruz, ahşap boyalar üretiyoruz.Hepimizin amacı derneğimiz için bir şeyler yapmak ve derneğimize gelir sağlamak.

 

Engelsiz Erişim Çalıştayı YTÜ’de ...

Engelsiz Erişim Çalıştayı YTÜ’de AfişiYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından organize edilen "Kampüsteyiz 2011 Engelsiz Erişim Çalıştayı" 25 Mart 2011 Cuma günü YTÜ Oditoryum Sergi salonu'nda 09:30 -19:00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

 

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Program Projemiz Kabul Edildi

14_eko_sabancidan_toplumsal_hibe_programi

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Programı Projemiz Kabul Edildi

Görme Özürlüler Derneği ve Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin Hacı Ömer Sabancı Vakfı Hibe Programına verdiği “Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Projesi”, Vakıf tarafından kabul edilerek onaylandı. Derneğimiz bu projede proje ortağı sıfatı ile çalışacaktır.

 

Abant’a Bir Gezi Daha ...

abant-1Yine derneğimizin gönül dostları ve yine derneğimizin üyeleri ve yakınları ile Abant’a gittik. Ekinliğimizde bize rehber olan Nurhayat Gür hocamıza, organizasyonda verdiği destek için Merkez Müdürümüz Aysel Akşehirlioğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Benzer gezilerimizi ayda bir yinelemek istiyoruz. Bu etkinliklere katılmak isteyen dernek üyelerimiz isteklerini bize iletmeleri yeter.Geziye katılan iki dernek dostumuz ve üyemiz Mehtap Karadeniz ile Metin Altay’ın gezi izlenimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği

 

1. Uluslararası Katılımlı Kök Hücre Araştırmaları Kongresi

1._uluslararasi-kok-hucre28 Eylül - 02 Ekim 2011
Güral Sapanca Hotel /Sapanca, Türkiye
Kongre davet metni:

Değerli Meslektaşlarım,

Günümüzde modern tıbbın güncel yöntemlerle kesin olarak tedavi edemediği bazı hastalıklar vardır. Bu tür hastalıkların kesin tedavilerinin sağlanması hasar gören hücre-doku veya organların biyolojik işlevlerini yerine koymak (rejeneratif tıp) ya da tamir etmek (reparatif tıp) ile mümkün olabileceği düşünülmektedir.
 

Prof.Dr.Haluk Topaloğlu'ndan 51. Exon Atlama Çalışması hakkında açıklama

haluktopaloglu

Prof.Dr.Haluk Topaloğlu, kas hastaları camiamızın son zamanlarda merak ettiği ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu DMD 51. Exon Atlama çalışmalarıyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yapmıştır;

Exon 51 atlama ile ilgili DMD 114117 no lu proje aynı anda 7 ülkede başlamıştır.

  Fransa, Hollanda, İspanya, İngiltere, Belçika, Almanya ve Türkiye'den toplam 54 vaka dahil edilme süreci içindedir. Avustralya da bu grup içinde yer alacaktır. Bu bir Faz II plasebo kontrollu çift kör çalışmadır, yani hastaların bir kısmı proje boyunca gerçek molekülü almayacaktır. Ancak 48 hafta sonra herkes gerçek tedaviyi almakta olacaktır.  İlaç haftada bir ya da iki kere cilt altına verilmektedir. Faz III çalışması tasarlanma aşamasındadır. Detaylı bilgilere http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01153932?term=DMD&rank=2 adresinden ulaşılabilir. Bu projede ülkemiz bağımsız bir araştırıcı merkez olarak yer almaktadır.
 

Siz Her Gün Ölenlerden misiniz Yoksa Her An Yaşayanlardan mısınız?

İrem Bray/Aile Terapisti Uzman Psikolog

Siz Her Gün Ölenlerden misiniz Yoksa Her An Yaşayanlardan mısınız?

Bugün bana sorarsanız dünyanın en büyük sorunlarından biri nedir diye, insanoğlunun tüketim bağımlılığına doğru gidişidir derim. 

 

BM Engellilerin Hakları Sözleşme’sinin Uygulanması ve İzlenmesi TAIEX Çalıştayı

 

TAIEX_altay-1

Avrupa Birliği Ülkelerinde Birleşmiş Milletler Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme’nin Uygulanması ve İzlenmesi Çalıştayı’na Katıldık.

 Karakter Boyutu

100altininsan

ANKET

Engelliler, engelliliğe dayalı ayrımcılığa maruz kalıyor mu?
 

AJANDA

Gecen ay Agustos 2017 Gelecek ay
P S C P C C P
week 31 1 2 3 4 5 6
week 32 7 8 9 10 11 12 13
week 33 14 15 16 17 18 19 20
week 34 21 22 23 24 25 26 27
week 35 28 29 30 31
kasder-canliyayin