JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
100 Altın İnsanAtlas Online1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT !
15 ARALIK 2017
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

DESTEK

Bize destek olmak için tıklayın...

    
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Hawking'den Mesaj Var!Dünya Engelliler Gününde Sosyal EngellilerDMD ve SMA Hakkında Yeni Gelişmeler (Aralık 2016)Unicef'in STK'lılarla Toplantısı GerçekleştirildiKASDER Erken Yılbaşı Kutlaması
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Kas Hastalarına ve KamuoyunaÜye ve Gönül Dostlarımızın Dikkatine!Bir Farkındalık ve Yardım Projesi1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT!Yarışmamızın Ödül Törenine Bekliyoruz
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Fizyoterapi HizmetlerimizEl Becerileri EdindirmeUlaşım DesteğiOnline Psikoloji DesteğiDerneğimiz Uluslararası KongrelerdeMesleki RehabilitasyonEvde Bakım Hizmetleri Sosyal EtkinliklerSosyal Hizmet Desteği

Sivil Toplum Örgütleri olarak 12 Haziran Seçimlerini İzliyoruz

Sivil Toplum Örgütleri olarak 12 Haziran Seçimlerini İzliyoruz.

Tüm yurttaşlarımızı eşitlik gözlemcisi olmaya ve seçimler sürecinde eşitsizlik yaratan her türlü uygulama ile ilgili bilgileri bizlerle paylaşmaya çağırıyoruz.

 

TÜBA II. Kök Hücre Kursu

2.tuba-Kokhucre-sempozyumu

TÜBA II. Kök Hücre Kursu ve VI. Kök Hücre Sempozyumu, 24-25 Haziran 2011’de, Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 

Marmaray Toplantısından İzlenimler

marmaray1Herkes İçin Erişilebilir İstanbul Koordinasyon Toplantıları’nın 38’ncisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Sosyal Tesislerinde, “Marmaray” gündemiyle 21 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Marmaray Projesi hakkında Dr. Güler İlbay (Avrasyaconsult) ve Ziya Erdem (DHL) katılımcılara bilgiler aktarmışlardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne daha önce Marmaray Projesi’nin gündeme alınması yönünde derneğimizin ısrarlı talepleri olmuş ve proje yetkililerine erişilebilirlik ve uygulanacak standartlar hakkında bazı bilgiler aktarılmıştır.
 

Takı Tasarım ve Ahşap Boyama Sertifika Törenimiz Gerçekleşti

Yaklaşık 9 aydan bu yana dernek merkezimizde ev dekorasyonu kapsamında ahşap boyama kursunu gerçekleştirmeye çalıştık. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi tarafından derneğimize yönlendirilen Nurhayat Gür hocamızın rehberliğindetaki-tasarimi-sertifika-toreni_3

 

Teşhisten sonra: Hayatı tüketmek mi, yaşamak mı?

cigdemieiSevgi Çiçek Hilton/Psikolog, Eğitim Yönetimi Uzmanı

İnsan dengeyi sever. Fiziksel ve ruhsal olarak dengede olmak bize yaşama sevinci ve huzur verir.İnsanda bu dengeyi yıkan en önemli şey hastalıklardır.

Sevdiğimiz birinin ölüm haberini duyduğumuzda ruhsal dengemiz alt üst olur. Çok karmaşık bir duygu tufanına kapılırız. Ruhumuzun bu duygularla başa çıkması ve kaybettiği dengeyi tekrar kurması zaman alır. Bazen bunu tek başına başaramayabiliriz. Sendelediğimizde dengemizi tekrar sağlamak için birilerine, bir şeylere ihtiyaç duyarız.

 

Genetik Hastalarda Yeni Tedavi Umutları

cozdemirProf Dr. Coşkun Özdemir

Genetik hastalıklarda ülkemizin de katıldığı yeni ve umut verici tedavi denemeleri var. Erkek çocuklarda görülen Duchenne adlı hastalıkta ekson atlama (exon skipping) çalışmaları iyi sonuçlar veriyor.

 

Y.T.Ü Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün Yaşayan Kütüphane Projesi’ne katıldık

250787_10150200263920886_641780885_7185057_6678114_n

Toplumsal barışa katkıda bulunmak, çeşitli özellikleriyle birbirinden farklı olan bireylerin aynı toplumun parçası olmasına katkı sağlamak,

 

Sakatlar Haftası Basın Açıklaması

Sakatlar_Haftas-2

Sakatlar_Haftas-3

Sakatlar_Haftas-4

10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle engelli örgütlerinin tarafından İstanbul'da geniş katılımlı bir yürüyüş ve basın toplantısı düzenlendi.

 

Prof.Dr. Coşkun Özdemir İzmir Kitap Fuarında Kas Hastalarıyla Söyleşti

izmir-fuar-sylesi22–23 Nisan tarihlerinde, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Coşkun Özdemir; İzmir Kitap Fuarı’nda (İzmir Tabipler Odası Standı) kitaplarını imzaladı. İzmir ve çevre illerden gelen kas hastaları ile söyleşti. Söyleşiyi, kas hastaları ile birinci ve ikinci gün buluşması olarak ayırmak uygun düşecektir.

 

 Karakter Boyutu

100altininsan

ANKET

Engelliler, engelliliğe dayalı ayrımcılığa maruz kalıyor mu?
 

AJANDA

Gecen ay Aralik 2017 Gelecek ay
P S C P C C P
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31
kasder-canliyayin