JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
100 Altın İnsanAtlas Online1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT !
15 EKİM 2018
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

DESTEK

Bize destek olmak için tıklayın...

WEB FORUM

Foruma giriş yapmak için tıklayın...

    
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Hawking'den Mesaj Var!Dünya Engelliler Gününde Sosyal EngellilerDMD ve SMA Hakkında Yeni Gelişmeler (Aralık 2016)Unicef'in STK'lılarla Toplantısı GerçekleştirildiKASDER Erken Yılbaşı Kutlaması
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Kas Hastalarına ve KamuoyunaÜye ve Gönül Dostlarımızın Dikkatine!Bir Farkındalık ve Yardım Projesi1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT!Yarışmamızın Ödül Törenine Bekliyoruz
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Fizyoterapi HizmetlerimizEl Becerileri EdindirmeUlaşım DesteğiOnline Psikoloji DesteğiDerneğimiz Uluslararası KongrelerdeMesleki RehabilitasyonEvde Bakım Hizmetleri Sosyal EtkinliklerSosyal Hizmet Desteği

Psikolojik Destek Hizmetleri

fizyoterapi_2Nörolojik hastalıkların önemli bölümü ciddi yeti yitimine yol açan kronik hastalıklardır. Bu tür hastalarda yeti yitimine ikincil ruhsal tepkilerin birçok psikiyatrik bozukluğa yol açması oldukça fazla orandadır. Bu hastalardaki psikiyatrik morbiditenin benzer derecede yeti yitimine yol açan diğer fiziksel bozukluklardan daha yüksek olduğu gözlenmektedir..

Ayrıca, nörolojik hastalığın sebep olduğu kızgınlık, kaygı, çökkünlük, korku, isyan gibi tepkiler gelişebilir. Bu nedenle yıkımları onarmak, psikolojik hasarlara müdahale edilmesi gerekmektedir. Özellikle yaşanılan olayların hemen ardından yapılan psikolojik müdahaleler, kişilerin tanı sonrası hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için çok önemlidir.

 Nöromüsküler hastalıklar doğrudan insan psikolojisini etkilemekte olduğundan hastada değişik nitelik ve şiddette davranışsal, bilişsel ve duygulanıma ilişkin bozukluklar ortaya çıkabilmektedir. İlerleyici niteliğe sahip bu hastalıklar çerçevesinde düşünülünce, nörolojik hastalıklar, doğrudan psikiyatrik bozukluğa neden olabilme potansiyeli en fazla olan gruptur.

Önceki yıllarda hastalık ve hastalığın getirdiği psikolojik sorunları aşabilmelerine yönelik, 2007 ve 2008 yıllarında on beş günde bir dernek merkezimizde bireysel ve grup psikoterapi hizmetleri yürütülmüştür. Bunun yanı sıra ev ziyaretleri yapılarak destek sunulmuştur..

adsız1Son olarak Türkiye Kas Hastalıkları Derneği bünyesinde Türkiye'de bir ilk olan ''Online Psikolojik Destek Projesi'' kısa adıyla ‘’O-PDP’’ oluşturulmuştur.

Online '‘Psikolojik Destek Grubu'’ nedir?
İlerleyici niteliğe sahip bir hastalıkla yaşamak durumunda kalmak gerek hastaları gerekse ailelerinde çeşitli psikolojik zorlanmalara neden olduğundan, Kas hastalarına ve ailelerine ruh sağlıklarını korumak ve iyileştirmek üzere yardımcı olmak amacıyla Kasder bünyesinde ‘Psikolojik Destek Grubu’nu oluşturduk.

 Ön hazırlıklarına 2012 yılında başladığımız proje kapsamında, 2013 yılının Mayıs ayından itibaren artık ailelerin başvurularını kabul edebiliyoruz. Amacımız ihtiyaç duyan her kas hastasına ve ailesine ücretsiz piskolojik destek verebilmektir.

 

Psikolojik destek hizmetlerimizden yararlanmak için 0 212 663 86 86 numaralı telefonumuzu arayabilir, yada Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir   adresine yazabilirsiniz.. Bu hizmetimiz derneğimize üye olan kas hastası ve aileri için ücretsizdir...

 

 

 

 
Karakter Boyutu

100altininsan

ANKET

Engelliler, engelliliğe dayalı ayrımcılığa maruz kalıyor mu?
 

AJANDA

Gecen ay Ekim 2018 Gelecek ay
P S C P C C P
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31

kasder-canliyayin