JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
100 Altın İnsanAtlas Online1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT !
24 HAZİRAN 2018
Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)

DESTEK

Bize destek olmak için tıklayın...

WEB FORUM

Foruma giriş yapmak için tıklayın...

    
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Hawking'den Mesaj Var!Dünya Engelliler Gününde Sosyal EngellilerDMD ve SMA Hakkında Yeni Gelişmeler (Aralık 2016)Unicef'in STK'lılarla Toplantısı GerçekleştirildiKASDER Erken Yılbaşı Kutlaması
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Kas Hastalarına ve KamuoyunaÜye ve Gönül Dostlarımızın Dikkatine!Bir Farkındalık ve Yardım Projesi1 FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN SENDE 1 ADIM AT!Yarışmamızın Ödül Törenine Bekliyoruz
JT Slayt Gösterisi modülü resimleri yüklüyor. Lütfen bekleyiniz...
Fizyoterapi HizmetlerimizEl Becerileri EdindirmeUlaşım DesteğiOnline Psikoloji DesteğiDerneğimiz Uluslararası KongrelerdeMesleki RehabilitasyonEvde Bakım Hizmetleri Sosyal EtkinliklerSosyal Hizmet Desteği

İBB'nin Tahliye Kararı Durduruldu. Ama Şimdilik!

01Hepinizin bildiği üzere derneğimiz 2009 yılından bu yana dördüncü kez hizmet verdiği Yeşilköy'deki binasından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine;


Bizleri üyelerimizi sivil toplum örgütlerini, destekçilerimizi ve kamuoyunu bir daha çok üzen bu karar üzerine 4 Temmuz Cumartesi günü dernek merkezimiz önünde basın açıklaması, 6 Temmuz Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Topbaş ile randevu ve görüşme umudu ile

Büyükşehir belediyesini ziyaret ve basın açıklaması (Sayın Kadir Topbaş ile yazık ki bir daha görüşmek mümkün olmadı) ardından da derneğimizin tahliye edileceği 7 Temmuz salı günü Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) üyeleri ve destekçilerimiz ile tahliyeye karşı derneğimizi korumak amaçlı kendimizi dernek binasına zincirlemek sureti ile sorunun çözümü için bir dizi eylem gerçekleştirdik.


Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) üyeleri, dernek binalarının boşaltılmak istendiği gerekçesiyle zincirli protesto eylemi düzenledik. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB) CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülseven; Cuma günü İBB Başkanı Kadir Topbaş ile görüştüğünü bize belirtmişlerdi.


Sayın Gülseven'e Sayın Topbaş'ın ''bu konuda hassasiyetinin olduğunu dolayısıyla buna gönlünün razı olmadığını'' söylemişlerdi. Zincirleme eylemimiz sırasında da sayın Gülseven; İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş ile görüştüğünü söyleyerek sayın Topbaş'ın talimatı üzerine belediyenin ilgili birimi tarafından arandığını, zabıtaya bu konuda bilgi verdiklerini, tahliye işlemini durduklarını bildirdiler. Sayın Gülseven'in verdiği haber hepimizi bir daha mutlu kıldı. Umuyoruz ki; sorunumuzun köklü çözüm bulmasının da mutluluğunu üyelerimiz ile dostlarımız ve kamuoyu ile paylaşma mutluluğunu yaşarız.

Kendimizi dernek binasına zincirlediğimiz günü özetlemek gerekirse;

KASIMIZIN SON DAMLASINA KADAR demiştik ve...

Hastalar, hasta yakınları ve dernek çalışanlarının da aralarında bulunduğu bir grup, sabah saatlerinde Yeşilköy Mahallesi Demiryolu Caddesi üzerinde bulunan (KASDER) binası önünde bir araya geldi. Binaya, 'Derneğime dokunma", 'Derneğimi alıyorsun engelimi de alsana" yazılı pankartlar asan grup, 'Kasımızın son damlasına kadar", "Derneğime dokunma" yazılı dövizler taşıdı. Grup ayrıca sık sık, 'KASDER bizimdir bizim olacak", "Hasta hakları insan hakları", "Coşkun Özdemir onurumuzdur", "Direne direne kazanacağız" sloganları attı. Dernek üyeleri daha sonra yakınlarının yardımıyla kendilerini dernek binası girişine zincirlediler. Eyleme HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, TTB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Ali Çerkezoğlu, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey üyesi Hüseyin Demirezen, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Ülker Durukan ve Sivil Toplum Örgütlerinden Engelli Hakları Forumu, Bakırköy STK Platform, Halk Evleri gibi bir çok Sivil Toplum Örgütü destek verdi.

KADİR TOPBAŞ BANA RANDEVU VERMİYOR
Burada basın mensuplarına konuşan KASDER Yönetim Kurumu Başkanı Prof.Dr.Coşkun Özdemir, 2009 yılından itibaren çalıştıkları dernek binasından çıkartılmak için bazı girişimlerin olduğunu ifade etti. Hiçbir gerekçe gösterilmeden binalarının tarih verilerek boşaltılmak için direktifler verildiğini belirten Özdemir, 'Bu dördüncüsü, bu geçen hafta bize gönderilen tahliye etme kararı dördüncü defa yapılıyor. Bundan önce yapılan bu tebliğlerde genel olarak son gün Kadir Topbaş Belediye Başkanı tahliye kararını iptal etti. Bu defa da Kadir Topbaş'a ulaşmaya çalıştık. Topbaş bana randevu vermiyor. Bugün kendimizi zincirleyerek bu tahliye kararına karşı koymaya direnç göstermeye karar verdik. Bende kendimi zincirledim" dedi.


CHP'Lİ GÜLSEVEN: 'TAHLIYE IŞLEMINI DURDUKLARINI İFADE ETTİLER"
Dernek Başkanı Coşkun Özdemir'in ardından bina önüne gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis İBB CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülseven, Cuma günü İBB Başkanı Kadir Topbaş ile bir görüşme yaptığını belirterek, şunları söyledi:
'Kendisi bu konuda hassasiyetinin olduğunu dolayısıyla buna gönlünün razı olmadığını söyledi. Tahliye işleminden vazgeçilip geçilmeyeceğini sorduğumda ''müsterih olabilirsiniz. Asla böyle bir şey olmayacak'' diye söz verdi. Bu konuda da gerekli bilgi ve talimatı vereceğini söyledi. Arkadaşlarımızın tedirginlikleri devam ediyordu. Beş dakika önce belediyenin ilgili birimi beni aramak suretiyle zabıtaya bu konuda bilgi verdiklerini tahliye işlemini durduklarını ifade ettiler. ''Ancak kaymakamlık bu konuda bilgi sahibi değil. Kaymakamlığı da arayarak kendilerine bilgi vereceğiz, işlem durdurulmuş olacaktır. Bilginiz olsun'' dediler. Dolayısıyla derneğimiz burada faaliyetine devam edecektir. Bundan sonraki amacımız böyle hadiselerin yaşanmaması için üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz. Burada daha kalıcı hiç kimseyi tedirgin etmeyen bir faaliyetin yürütülmesi için çabalarımızı sonuna kadar sürdüreceğimizi bilmenizi istiyorum"


ŞARKI SÖYLEYEREK KUTLADILAR
Gülseven'in ardından söz alan KASDER Yönetim Kurumu Başkanı Prof.Dr.Coşkun Özdemir' de karar nedeniyle İBB Başkanı Kadir Topbaş'a teşekkür etti. Bunun üzerine eyleme son veren üyeler kararı dernek önünde şarkılar söyleyerek kutladı.


Bu zorlu süreçte bizi yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza, siyaset adamlarımıza, sivil toplum örgütlerine, kamuoyuna, Tv ve Gazetelere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

01tahliye 04tahliye 03tahliye tahliye05 tahliye06 tahliye07

tahliye10 tahliye09 tahliye08

 

 

 

 
Karakter Boyutu

100altininsan

ANKET

Engelliler, engelliliğe dayalı ayrımcılığa maruz kalıyor mu?
 

AJANDA

Gecen ay Haziran 2018 Gelecek ay
P S C P C C P
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30

kasder-canliyayin