2021 YILI ”ONLİNE PSİKOLOJİK DESTEK” PROJEMİZ TAMAMLANDI.

🟪 2021 yılı projemiz tamamlandı. 2022 yılı başvuruları ise çok yakında açılacaktır.

#OnlinePsikolojikDestekProjesi, kas hastaları ve yakınlarında tanı sonrası ortaya çıkan sorunları saptamak, bunları gidermeye ve hafifletmeye yönelik yöntem ve uygulamaları aktarmak ve #danışmanlık vererek travmanın yarattığı olumsuz etkileri azaltmak amacıyla Türkiye Kas Hastalıkları Derneği ve Duchenne Kas Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından uygulanan ortak bir projedir.

🟪 Proje kapsamında kas hastası bireyler ve yakınları, #gönüllü uzmanlardan #ücretsiz online psikolojik danışmanlık hizmeti almaktadır.

Projemizde:

🔹47 kas hastası birey ve yakınına psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.
🔹488 seans gerçekleştirildi.
🔹 20 psikolog görev aldı.
🔹Psikologlara 40 saat #süpervizyon desteği verildi.

💜 Projemize katılarak göstermiş oldukları ilgiden dolayı kas hastası bireyler ve yakınlarına, emeği geçen tüm psikologlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

🟣 Pandemi çerçevesinde uzmanlarla online buluşma dizisinin geçtiğimiz aylardaki konuğu Uzm. Psk. Danışmanı Nilgün Sarı idi.

#DünyaRuhSağlığıGünü‘nde düzenlediğimiz buluşmada #Nöromüsküler hastalıklara sahip birey ve aileleri için #psikolojik desteğin önemini konuşarak, ruh sağlığı hizmetlerine erişim yollarından ve projemizden bahsetmiştik.

🟣 Seminerimizin kaydını YouTube kanalımızdan izlemek için burayı tıklayın.