KASDER Yardımseverlik Koşuları

TÜRKİYE KAS HASTALIKLARI DERNEĞİ (KASDER) YARDIMSEVERLİK KOŞULARI

Yardımseverlik koşuları; Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) sporlar aracılığıyla gönüllüleri bir araya getiren kaynak geliştirme metodudur.

Adım Adım oluşumu yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak  ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yardımseverlik koşuları hakkında Adım Adım videosu için tıklayınız.

Adım  Adım’ın oluşturduğu İyilik Peşinde Koş (İPK) platformu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşlarının bu vesileyle güçlenmesini sağlanmıştır. Birçok Sivil Toplum Kuruluşu arasında KASDER’de projeleri ile birlikte bu oluşumun içerisinde 2021 tarihi itibarıyla yer almaktadır.  “KASDER MARATON PROJE BİLGİLERİ”

KASDER ADINA NASIL DESTEK SAĞLARIM?

İyilik Peşinde Koş (İPK) Etkinlik Takvimi – Yıl içerisinde düzenlenen maratonlara bağlı kalarak  İyilik Peşinde Koş platformunda oluşturacağınız bir profil ile  açmış olduğumuz maraton projemizi seçebilir, 1 ay boyunca projemize fayda sağlamak  adına bireysel bağış kampanyanız ile bağış toplayarak aynı zamanda farkındalık yaratabilirsiniz. Bu yöntem; gönüllü bir koşucu maratonlara katılmadan önce aile, iş çevresi, arkadaş ve dostlara iletişim kanallarından çağrıda bulunarak kampanyalarından haberdar edip destek isteme esasına dayanır.

KASDER maraton projesine bağlı olarak İPK üzerinden açmış olduğunuz kampanyanıza bağış yapmak isteyen kişiler, sistemin size vereceği bağış linki üzerinden, bağışlar doğrudan derneğimizin projesine resmi banka hesabımıza gidecek şekilde; kredi kartı ya da havale/EFT yoluyla, alt üst limit olmadan güvenli bir şekilde bağış yapabilirler. Sizin vasıtanızla gelen bağışları İPK profilinizden takip edebilir, kendi hedefinizi değiştirebilir, dernek hedefimizi takip edebilirsiniz. Tüm bu süreçlerde KASDER ekibi sizlerle iletişime geçerek süreci sizler ile birilikte yönetmiş olacaktır.

KASDER adına koşmak için: Başvuru formu için tıklayınız.

Derneğin maraton dönemlerindeki çalışmalarında gönüllü olmak için: Başvuru formu için tıklayınız.

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Geliştirdiği Maraton Projelerinde;

2021 N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda “Nefesimiz Ol” Projesi ile  solunum cihazı kullanan kas hastalarını fiziksel olarak mümkün olan en iyi duruma getirmek ve solunum cihazı kullanan kas hastalarının kullanıma elverişli, rahat solunum maskelerine erişimlerini amaçladı. 9 koşucu 57 bağışçı sayısı ile 8.899 TL. bağış miktarına ulaşarak 5 adet BİMAP maskesini ihtiyaç sahibi kas hastası bireylere ulaştırdı.

2022 N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda “Eğitime Destek Geleceğe Hayat” Projesi ile eğitimdeki fırsat eşitsizliği nedeniyle lisans eğitimlerini sürdürmekte zorlanan üniversite öğrencisi kas hastası bireylere burs desteği sağlamayı amaçladı. 35 koşucu 270 bağışçı sayısı ile 82.111 TL. bağış miktarına ulaşarak Ocak-Haziran 2023 tarihleri arasında kas hastası üniversite öğrencilerine burs vermesi planlanmaktadır.