Acıbadem Sağlık Grubuna Teşekkürler

ACIBADEM SAĞLIK GRUBU’NDAN DERNEĞİMİZE ÖNEMLİ DESTEK


Derneğimiz yeni sunucusuna kavuştu…

Acıbadem Hastaneleri, derneğimize ihtiyacı olan bilgisayar sunucusunu bağışlayarak veri sistemimizin daha verimli kullanılmasına önemli katkıda bulunmuş oldu.

DerneğimiServer-Destegizde veri sistemimize merkezini oluşturan bilgisayar sunucusunun bir süredir arızalı olması üzerine yeni bir sunucu bilgisayar arayışına girmiştik. Dernek personelinin yanısıra, özellikle üye ve hastalarımız için, derneğe gelmeden, bulundukları yerlerden, dernek çalışmalarına aktif olarak katılmalarını sağlayan sunucumuz derneğin bilgi sistemlerinin temel yapıtaşını oluşturuyordu.

Üç yıldan beri, hastalarımızın, uzaktan bağlanarak çalışmalara etkin bir şekilde katılmalarını sağlayan sistem sayesinde, bazı üye ve hastalarımızı derneğin işlerinin önemli bir bölümünü üstlenmektedir. Aynı sistem sayesinde merkezi bir veri tabanımız bulunmakta, iş ve görev paylaşımı, veri konsolidasyonu kolaylıkla yapılabilmektedir.

Derneğimiz açısından büyük sıkıntı olan bu problemimizin çözülmesinde Acıbadem Sağlık Grubundan duyarlı yaklaşımıyla anahtar oldu ve HP Proliant DL380 G5 model bir sunucu bağışladı. Çift işlemcili ve 5 adet diske sahip server, eskisinden 4 kat daha güçlü bir bilgisayar olarak derneğimize hizmet verecek.

Bir süredir önemli bir sorun olarak çalışmalarımızı olumsuz yönde etkileyen sunucu bilgisayar eksikliğini, derneğimize bir server bağışlayarak gideren ve teknik elemanları ile sunucu bilgisayarı devreye alınmasını sağlayan Acıbadem Sağlık Grubuna ve Bilgi Teknolojileri Direktörlüğüne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Türkiye Kas Hastalıkları Derneği