Bir Bayram Böyle Geçti

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen bayramlaşma merasimimiz, bayramın 4. günü (09.11.2011, Çarşamba) Dernek Genel Merkezimizde yapıldı. Yemekli olarak yapılan toplantımıza çok sayıda hasta, hasta yakını ve dernek dostları katıldı. Derneğimiz Başkanı Prof. Dr. Coşkun Özdemir hasta ve hasta yakınlarının çeşitli sorularını yanıtladı.

Derneğimiz üyelerinden Melike Emre’nin o güne ilişkin duygu ve düşüncelerini aşağıda okuyabilirsiniz. Sevgili Melike Emre’ye paylaşımı için çok teşekkür ediyoruz.
Gönül ne kahve ister ne kahvehane. Gönül hoş sohbet ister kahve bahane… Eşin, dostun, arkadaşlığın ve hoş sohbetin önemini vurgulayan bu güzel deyişle sözlerime başladıktan sonra gelelim hısımın, akrabanın, eşin, dostun bir araya gelmesini sağlayan ve de yardımlaşmayı ön gören bizim Dini Bayramlarımıza… Hakikaten bizim ne güzel değerlerimiz var değil mi arkadaşlar? Bu değerlerimizin önemini yitirmemesini canı gönülden diliyorum. Bizlerde kas hastaları olarak büyük bir aileyiz. Bayramın dördüncü gününde bayramlaşmak için bir araya geldik. Uzun zamandır görüşemediğim arkadaşlarımla görüşmek, bayramlaşmak beni çok mutlu etti. Yukarıdaki deyişten yola çıkarak bahsettiğim gibi benim içinde yemek bahaneydi, o hoş sohbetin, samimiyetin, arkadaşlığın, dostluğun yerini hiçbir şey tutamaz. Bu gibi toplantıların sırf özel günlerde değil daha çok tekrarlanmasını birlik ve beraberliğimizin daha çok artarak devam etmesini temenni ediyorum. Arkadaşlığa, dostluğa, samimiyete önem veren biri olarak bu dileklerimden de anlaşılmıştır ki o gün benim için çok güzel geçti… Bu günün düzenlenmesinde emeği olan dernek çalışanlarına ve görev alan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yüreklerine sağlık… Saygılarımla…
Melike Emre