Bitkisel Tedaviler


BİTKİSEL TEDAVİLER / Prof.Dr.Coşkun Özdemir

Bitkisel tedaviler konusuna öncülük eden çok iddialı çok cesur bir meslektaşımız var. Televizyonlarda hemen her gün yardımcısı ile birlikte görünüyor ve hastalıklar, nedenleri, tarihçeleri hakkında çok iddialı görüşler, buluşlar ve tedavi başarıları sergiliyor. Ona göre hastalıkların büyük bir bölümü damar tıkanmalarından ileri gelmektedir”. Multiple skleroz, Parkinson, Alzheimer bunlar arasındadır. Amerika’da artık buna inanılıyor.

Biz 5 yıl önce söyledik. Bu hastalıklar ”damar açıcı bitkisel ilaçlarla düzelebilirler” diyor. Bu doktor bir çok hasta gibi çok sayıda tanıdığı politikacının şah damarının tıkalı olduğunu onların bu yüzden doğru kararlar veremeyeceğini söylüyor. Kendisi bu tıkalı damarları kolaylıkla açabildiğini bildiriyor..

Aynı zamanda bir çok diyabet hastasını bacak kesilmesinden kurtarıyor. Hastalığın çeşitli komplikasyonlarını önlüyor. Günde 5 kez insulin yapılan hasta damarların açılması ile bu zorunluluktan kurtuluyor”. Türkiyede 10 milyon şeker hastası olduğunu düşünürseniz ”nasıl çarpıcı ve mükemmel bir sonuç elde edildiğini takdir edersiniz” diyor Eraslan.

Dialize girmiş olan bir hastaya hem böbrek, hem pankreas nakli yapıldı, ikisini birden yaptılar, yazık değil mi? Ali Haydar Antalya’da by pass oldu ama düzelmedi, enfeksiyon gelişti. 8 ay Göztepe’de, Cerrahpaşa’da yattı, felçli gibi idi..Tavsiyelerimize uydu ve bu ağır durumdan kurtuldu. Safra taşları için operasyona hiç gerek yok.Taşları kolaylıkla eritmek mümkün..İnsan bir damar yumağı gibidir. Bunu anlamak ve damar açmayı önemsemek gerekiyor biz bunu yapıyoruz ve başarılı oluyoruz hastalıkların yarısı damar tıkanmasından ileri gelir..Zeytinde kanser önleyici bir madde olduğunu İbni Sina söylemiştir. Oloropinin kanser önleyici olduğu uzun yıllar öncesinden biliniyor. Bunlar, TV’lerda sıklıkla görünen ve program yapan Dr. Mustafa Eraslan’ın sıkça yinelediği ve dikkat çekmek istediği iddialarının bir bölümü.

Programa katılan Dr. Musa Demir, Eraslan’ı Nobele aday olarak gösteriyor. Onun bir ekol olduğunu söylüyor. Mustafa Eraslan bu başarılarını fitoterapi ile gerçekleştirdiğini belirtmekte ve doğadaki bitkilerin çok sayıda hastalık için şifa potansiyeli taşıdığını ve bitkilerdeki bu maddeleri bulup çıkardıkların ileri sürmektedir. Programa katılan iki Hacettepe biyoloji bölümü profesörleri Sadık Erik ve Ali Kalaycıoğlu bitkisel tedavinin yararların anlatıyorlar ve Eraslan’ın iddialarına karşı çıkmıyor destekliyorlar..Dr. Eraslan’a göre tereyağı , kuyruk yağı asla zararlı değildir, vücut yağla çalışır. Prof. Canan Karatay da bunu teyit etmektedir…

Eraslan sağlık bakanlığına tıp fakültelerine sesleniyor ve tıp kitaplarının yeniden yazılması gereğini ve yanlışlardan geri dönülmesi gerektiğini ileri sürüyor. Bunca yıldır şifa sağlayan metotlarına ilgi gösterilmemesinden, cumhurbaşkanının başbakanın sağlık bakanın başarılarını takdir etmemesinden kendisinde yardım istenmemesinden şikayetçi. Bunu her programında yineliyor. Eraslan çok verici gelin size öğreteyim diyor. Multipl Sklerozu tedavi etmesini nörologlar bilmiyor eski yöntemleri kullanmayı sürdürüyorlar diyor. Ben burada iki ünlü Multipl Skleroz uzmanı nörologları Prof. Mefkure Eraksoy ve Prof Aksel Siva’yı hatırlıyorum . Onlar acaba bu yeni ve etkili tedavi metotlarını öğrenmek istemezler miydi? Bundan bir süre önce ben yine Dr.Mustafa Eraslan’ın başarı iddialarının bir bölümünü anlatan yazı yazmıştım..Bana telefon ederek teşekkür etti ve ”hocam gerçek ortaya çıksın ben bunu bekliyorum haklı mıyım görelim” dedi..İlginç bir özellik kendisi bir muayenehane sahibi değil, sanırım hasta muayene etmeyi red ediyor. Hastaları asistanları aracılığı ile ilaçlarını posta ile göndererek tedavi ediyor. Hastalıkların en az yarısı damar tıkanmasından ileri geldiği için onun ilaçları her hastalığa iyi geliyor. Eraslan böylece yaptıklarına inanan ve kendisine çok güvenen bir hekim..Ben Sağlık Bakanının ve Tıp fakültelerinin ve Tabip odalarının bu çarpıcı iddialara daha fazla duyarsız kalamayacağını ondan yararlanma yollarını arayacaklarını düşünüyorum.

Prof.Dr.Coşkun Özdemir