GÖNÜLLÜ PSİKOLOG ÇAĞRISI

”ONLİNE DEPREMZEDE PSİKOLOJİK DESTEK PROJESİ” GÖNÜLLÜ PSİKOLOG ÇAĞRISI

Depremin ilk gününden itibaren depremzede nöromüsküler hastalara tıbbi ve temel ihtiyaç yardımları ulaştırırken, bundan sonraki süreçte de depremden etkilenen nöromüsküler hastalığı olan engelli bireylerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya ve sorunlarını paylaşarak çözüm üretmeye devam etmek istiyoruz.

Mevcut amacımız: Sosyal izolasyon ve hareket kısıtlılığı nedeniyle depremden etkilenen nöromüsküler hastaların psikolojik ve sosyal sorunlarını ele almak, sosyalleşme süreçlerini desteklemek ve online destek ağı ile uyumlarını kolaylaştırmaktır. Depremzedeleri Online Psikolojik Destek projemize dahil ederek onlara travma için sanat terapisi, travma ve engellilik için online psikolojik destek ve gönüllü psikologlara psikolojik süpervizyon sağlamayı hedefliyoruz.

Bu süreçte travma üzerine çalışan bir süpervizör eşliğinde gönüllü klinik psikoloji öğrencilerine ve klinik psikologlara eğitim vermeyi planlıyoruz. Eğitim süreci sırasında da depremzede kas hastalarına danışmanlık yapmalarını bekliyoruz.

📌Ayrıntılar ve Katılım  Formu için linki tıklayabilirsiniz: https://lnkd.in/db6zB2Xa

#psikolog #süpervizyon #klinikpsikolog #gönüllüpsikolog
#kasder #kasdernek #türkiyekashastalıklarıderneği