HAKLARIMI BİLİYORUM! / SOSYAL DESTEK

Değerli üyelerimiz;

♿ Engelli bireylere yol haritası niteliğinde bilgilendirme rehberini sizler için derledik.
🟢 Konumuz: Sosyal Destek
.

👇Detaylar:
🟢 Bu rehber, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı /Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanmıştır.
.
🟢 Bilgilendirme Rehberi, engelli bireylerin insan haklarını ve temel özgürlüklerini tam ve diğer bireylerle eşit şekilde kullanmasını veya bunlardan yararlanmasını sağlamak amacıyla, engelli vatandaşlarımızla ilgili son mevzuat değişikliklerini de içerecek ve mevcut durumda sunulan hak ve hizmetler hakkında bilgi verecek şekilde oluşturulmuştur.
.
🟢 Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ilgili birimlerine en çok yöneltilen sorulardan yola çıkılarak hazırlanan rehber; engellilerin temel haklarına erişilebilirlikte karşılaştıkların sorunların çözümünü kolaylaştırmayı ve engelli vatandaşlarımızı sahip oldukları haklar ve kendilerine sunulan hizmetler hakkında bilgilendirmeyi hedefliyor.
.
☎️ Sorularınız İçin Destek Hattı / ALO 183 Çağrı merkezi:
📌 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezlerinden Alo 183 Sosyal Destek Hattı aracılığı ile aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarına yönelik hizmetlere ilişkin çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti ücretsiz sunulmakta, birden fazla dilde gelen çağrılara cevap verebilmektedir.
.
👉 Paylaşımlarımız devam edecektir. Bizi takipte kalınız!
.