”HASTA HAKLARI” WEBİNARINI BU AKŞAM GERÇEKLEŞTİRDİK

🟣 Webinar, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, İÜ Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENUYGAR) Müdürü Prof. Dr. Ayşe Resa Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.
Değerli uzmanlarımızın katıldığı buluşma, 27 Ekim 2022 Perşembe günü, Saat 20.00 – 21.30’da gerçekleştirilmiş olup, Zoom programı aracılığıyla eş zamanlı olarak YouTube/KASDERNEK kanalımızdan da canlı yayınlanmıştır.
İlk konuşmacımız Sosyal Hizmet Uzmanı, Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİMSEN) Engelliler Komisyonu Başkanı Ayşe Sarı; ”Engelli Bireylerin Sağlık Hakkı” konusuna değinirken, İstanbul Barosu Üyesi, Sağlık Hukuku Yazarı Avukat/ Arb. Gültezer Hatırnaz Erol ”Kas Hastalıkları ve Sağlık Hukuku” hakkında bilgi verdi. Ardından Uzman psikolog, KASDER Genel Sekreteri Nagihan Sadıklar ”Sağlık Hakkı Bağlamında Psikolojik Sağlık Hakkı” konusuna dikkat çekerken, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER) Başkan Yardımcısı Fatma Çoban ise ”Kas Hastalıkları ve Hasta Hakları” konusunda konuşarak, yaşadığı bir anektodu paylaşmıştır.
🟣 Değerli hocalarımıza; toplumun Kas Hastalıkları ve Engelli Hakları konusunda bilgilenmesinde göstermiş oldukları katkıdan dolayı kas hastası bireyler adına teşekkürlerimizi sunar, tüm katılımcılarımıza ise bize eşlik ettikleri için var olun diyoruz.🙏
🔴 Webinarımızın kaydını YouTube 🔼KASDERNEK🔼 kanalımızdan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=eYoMyEyAUSY&t=176s
🟣 Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayınız!