NEGAP PROJESİ

Nöromüsküler Hastalıklar Eğitim ve Güçlendirme Projesi (NEGAP)

 

KASDER Akademi nedir?

Sabancı Vakfı tarafından desteklenen ”Nöromüsküler Hastalıklar Eğitim ve Güçlendirme Projesi”, yetişkin ve ebeveynler için iki programdan oluşan video temelli, yapılandırılmış bir eğitim projesidir. Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında 2022 Ağustos ayında desteklenmeye hak kazanan projenin, 2023 Ağustos ayında yayında olması planlanmaktadır.

 

Hedefleri nelerdir?

KASDER Akademi ile kas hastası çocuğu olan ailelerin ve kas hastası bireylerin biyopsiko sosyal olarak güçlenmesi ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda hastalık kabul sürecinin desteklenmesi, sağlıklı ilişki kurma, sosyal çevre ile ilişkilerin düzenlenmesi, toplumsal haklar konusunda farkındalıklarının ve erişimlerinin artırılması, katılımcıların fiziksel sağlıklarını koruyucu davranışlarının pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Kasder Akademide ne bulacaksınız?

Web Sitesinde “Sağlık Modülü”, “Psikoloji Modülü” ve “Sosyal Modül” olarak isimlendirilmiş üç ayrı modül olarak yer alacaktır. Her modülde yapılandırılmış eğitim videoları, haftalık aile içi/bireysel etkinlikler ve okuma materyalleri bulabilirsiniz.

 

KASDER AKADEMİ sitesine ulaşmak için linke tıklayınız.

KASDER AKADEMİ tanıtım videosu için linke tıklayınız.