Sapanca / Abant / Mudurnu Gezimiz


Nurhayat hocamıza teşekkürlerimizle!

Derneğimizin Değerli gönül dostu ve Takı Tasarım hocamız Nurhayat Gür gönül dostlarımızın ve üyelerimizin de dahil olduğu geziler düzenlemekte..

Bu kapsamda son gezi 23.03.2013 Cumartesi tarihlerinde, Sapanca Abant Mudurnu’ya gerçekleştirildi. Katılım sağlayan üye ve gönül dostlarımızın oldukça mutlu olduğu geziyi Nurhayat hocamız ve katılım sağlayan üyemiz Hamit Keleş’in duyguları ile paylaşıyoruz.

” Kasder ailesi ile tanışmış olmaktan çok mutluyum..Üyelerle birlikte aramızda çok güzel bir sevgi bağı oluştu..Birlikte çok güzel şeyler yapıyoruz. Ahşap boyama ve Takı tasarım kursumuzda hem öğreniyor, hem eğleniyor, hem de üretiyoruz. Gönül dostlarıyla beraber 40 kişi kursa katıldı. Kurs inanılmaz güzel ve başarılı geçiyor. Ben KASDER üyelerinin azimlerine ve başarılarına hayranım, onları yürekten kutluyorum. Öğretim yılı sonunda katılım belgelerini alacaklar. Zaman zaman gönül dostlarımızın da katılımlarıyla üyelerimizle birlikte geziler düzenliyoruz. Sapanca / Abant / Mudurnu gezimizi 30 gönül dostumuz ve 15 üyemizle birlikte gerçekleştirdik. İnanılmaz güzeldi, hem gönül dostlarımız hem de üyelerimizle çok mutlu duygulu anlar yaşadık. Özellikle evden çıkmak istemeyen üyelerimizin mutluluklarını görmek görülmeye değerdi. ”

Sağlıcakla kalın.

Nurhayat Gür

Merhaba Sevgili Kasder Yetkilileri,

”Benim adım Hamit Keleş, kas hastasıyım. Öncelikle belirtmeliyim ki, 18 senelik çalışma hayatımdan sonra emekli olup evde hapis hayatı yaşarken birden karşıma melek gibi ve güler yüzlü insanlar çıktı bunlar kim ki?

Hemen belirteyim, kasder derneğinin adı gibi NUR olan NUR hayat hocası, müdürümüz Yusuf bey ve güler yüzlü arkadaşlarım Bilge hanım, Neriman abla ve Atılla bey.. Derneğe ilk adımı attığımda çok heyecanlı idim ve bu güler yüzlü insanlar heyecanımı aldı..Buradan tüm engelli arkadaşlarıma sesleniyorum ne olur eve hapsolmayın benim gibi sizlerde güler yüzlü insanlarla tanışın. Ben tanıştım sizlerde tanışın. Üye olduktan sonra dernek üyeleri ile Sapanca Abant Mudurnu gezisine katıldık. Hayatımın en güzel günü idi o gün. Çok mutlu oldum, ilk durağımız olan Sapanca’ya vardığımızda Sabanca gölüne sıfır muhteşem krallara laik bir kahvaltı yaptık, oradan yola çıktığımızda bizi muhteşem doğası ile yoğun kar yağışı altında Abant karşıladı. Son durağımız muhteşem mimarisi ile güzel sıcaklık insanları ile Mudurnu oldu. Bizler bu güzelim yerleri doyasıya gezdik ve en önemlisi olan güzelim sıcaklık dostluklar arkadaşlıklar kurduk. ”

Sevgiler,

Hamit Keleş